📌گزارشی درباره تخلیه زباله‌های بیمارستانی تهران در بیابان‌ها وجود ندارد

📌گزارشی درباره تخلیه زباله‌های بیمارستانی تهران در بیابان‌ها وجود ندارد

🗣زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران: ‌‌‌‌

‌‌‌‌
⭕️اظهارات مبنی بر رهاسازی #زباله‌های_بیمارستانی در بیابان‌های اطراف حسن‌آباد و #کهریزک باید مورد بررسی قرار گیرد اما در شرایط بحرانی فعلی سازمان مدیریت پسماند به طور ویژه نسبت به جمع آوری زباله‌های بیمارستانی اقدام می‌کند.

‌‌‌
⭕️اگر در مواردی بیمارستان ها در این زمینه تخلف می کنند باید سریعا از سوی شهروندان به سازمان مدیریت پسماند معرفی شوند تا از این طریق، موضوع به مراجع قضایی ارجاع داده شود. ‌‌‌

‌‌‌‌‌
⭕️ تا این لحظه گزارشی در این باره به کمیسیون محیط زیست و سازمان پسماند شهرداری تهران اعلام نشده است./ فارس

📌توصیه های بهداشتی برای تولید کمتر پسماند در روزهای کرونایی/مکاتبه با سازمان های بین‌المللی برای کسب و تبادل تجربیات

📌توصیه های بهداشتی برای تولید کمتر پسماند در روزهای کرونایی/مکاتبه با سازمان های بین‌المللی برای کسب و تبادل تجربیات

🗣صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در گفت و گو با رادیو تهران: ‌‌‌‌

⭕️میزان پسماندهای عادی یا همان پسماندهای خانگی که در بهمن ماه به مجتمع آرادکوه و مراکز تفکیک مناطق وارد می شد، روزانه حدود 4 هزار و 900 تن بود. ‌‌‌‌

⭕️پس از شیوع ویروس کرونا، تهران اولین شهری بود که از همان ابتدا کار تفکیک پسماند را تعطیل کرد و به همین دلیل میزان پسماند ورودی به آرادکوه در اسفندماه به بیش از 7 هزار تن رسید.

‌‌‌
⭕️حجم پسماندهای پزشکی در بهمن ماه سال گذشته بین 70 تا 80 تن بود که با اضافه شدن پسماند بیمارستان‌های کرونایی در مواردی حتی به روزانه 110 تن رسید. البته در حال حاضر حجم این نوع پسماند به حدود 80 تا 90 تن کاهش یافته است. ‌‌‌‌

⭕️تکلیف وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان حفاظت محیط زیست است که نظارت کنند تا پسماندهای بیمارستانی به صورت اصولی و درست به ما تحویل داده شود.

‌‌‌‌⭕️پاکبانان و کارگران پسماند قشری هستند که به اندازه تیم درمان در خط اول مقابله با ویروس کرونا حضور دارند.
‌‌‌
⭕️بعد از اتفاقاتی که در چین افتاد با مکاتباتی که با سازمان بهداشت جهانی، شهردار ووهان و سفیر چین داشتم سعی کردم از تجربیات آن ها استفاده کنم و حتی دستورات سخت‌گیرانه‌تری را از ابتدا پیاده کردیم.
‌‌‌
⭕️از مردم می خواهم که در این روزها با استفاده کم تر از وسایل یک بار مصرف، پسماند کمتری تولید کنند، آب و مایعات داخل پسماند قرار ندهند تا شیرابه تولید نشود و پسماندهایی مثل ماسک و دستکش را در خیابان رها نکنند. در خانه هم ماسک و دستکش را بعد از استفاده داخل پلاستیک جداگانه قرار دهند و در آن را ببندند و داخل کیسه اصلی قرار دهند.

تفکیک پسماند با پروتکل های سختگیرانه در آرادکوه آغاز شد.

تفکیک پسماند با پروتکل های سختگیرانه در آرادکوه آغاز شد.

📌معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند

تفکیک پسماند با پروتکل های سختگیرانه در آرادکوه آغاز شد.

‌‌‌‌‌
🗣حسین حیدریان،معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آغاز تفکیک پسماند در آرادکوه و با مجوز ستاد کرونای کلانشهر تهران خبر داد و گفت:

‌‌‌‌
🔸سازمان مدیریت پسماند از اوایل اسفندماه و در پی همه گیری ویروس کرونا، به منظور شکستن زنجیره ابتلا عملیات تفکیک را به صورت داوطلبانه تعطیل کرد.

‌‌‌
🔸عدم تفکیک پسماند در آرادکوه تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه یافت، اما با توجه به مضرات دفن بی رویه زباله مثل تولید شیرابه فراوان و تجمیع گازهای گلخانه ای که به لحاظ زیست محیطی برای منابع خاک و آب چالش اساسی است و همچنین هزینه های بالای دفن برای شهرداری تهران، تصمیم گرفتیم بر اساس پروتکل های سختگیرانه تفکیک پسماند را آغاز کنیم.

‌‌‌
🔸پس از مذاکرات و تشریح شرایط در ستاد کرونای کلانشهر تهران، به تازگی مجوز بازگشایی خطوط تفکیک در آرادکوه از سوی ستاد مقابله با بحران کرونا صادر و به همین منظور دستورالعملی سختگیرانه برای آغاز فعالیت‌ها تهیه شد.

‌‌‌
🔸بر اساس این پروتکل، همه چیز برای حفاظت از کارگران فعال در آرادکوه از تب سنجی در هنگام ورود، توزیع تجهیزات فردی-بهداشتی، رعایت فاصله گذاری و تونل ضدعفونی در ورودی و خروجی محل حضور کارگران به مرکز دیده شد. ضمن اینکه ما به صورت هفتگی بحث غربالگری را هم داریم که اگر علائمی در فردی مشاهده شد بلافاصله به مراجع درمانی اعزام شوند.

‌‌‌‌
🔸خوشبختانه از ابتدای همه گیری کرونا تاکنون هیچ مورد ابتلا به این ویروس را در میان کارگران نداشتیم. تا چند روز پیش تمامی پسماند شهر تهران به صورت مستقیم دفن می شد و این دفن در اسفندماه به بیش از ۷ هزار تن در روز رسیده بود، اما اکنون کار تفکیک به صورت محدود آغاز شده است.

‌‌‌
🔸ظرفیت مجتمع آرادکوه هشت خط و 1200 نیروی انسانی است که ما فعالیت را به صورت محدود در 5 خط و حداکثر 300 نفر آغاز کرده ایم.

‌‌

کلیپ تکان دهنده از یک انبار ضایعاتی در اهواز

کلیپ تکان دهنده از یک انبار ضایعاتی در اهواز

کلیپ تکان دهنده از یک انبار ضایعاتی در اهواز که در آن زباله های بیمارستان تخلیه میشود

زباله‌های بیمارستانی اگر به درستی مدیریت و دفع نشود، به‌عنوان یکی از معضلات جوامع شهری و تهدیدی برای سلامت جامعه محسوب می‌گردد و این در‌حالی‌ست که همواره شاهد حجم زیادی از زباله‌های بیمارستانی هستیم که به‌درستی گندزدایی و بازیافت نمی‌شوند و در این آشوب بحران کرونا در کشور، خطر این معضل برای محیط‌زیست و جامعه دو چندان شده است.
اما متاسفانه نهادهای بازرسی و نظارت هم‌چنان چشم بر این واقعیت بسته‌اند و از بار نظارت دقیق و بر اساس پروتکل‌های بهداشت جهانی، شانه خالی می‌کنند.
و باز در این میان بیشترین آسیب به مرتهم فرودست وارد می‌شود. فرودستی که نان شب‌اش را میان زباله‌ها جستجو می‌کند یا کارگری که به بیگاری گرفته می‌شود تا در میان اینهمه آلودگی و کثافت، بی‌اندک حمایتی، جداسازی برای بازیافت را انجام دهد، به کدام نهاد شکایت کند وقتی‌که همه‌ی مسوولین‌ رانت‌خوار شریک دزد و رفیق قافله هستند!

هرگونه خرید و فروش پسماند جرم است

هرگونه خرید و فروش پسماند جرم است

تمام فرآیند مدیریت پسماند بر عهده شهرداری و سازمان مدیریت پسماند است و به‌نوعی ذخیره‌سازی، خریدوفروش و حمل‌ونقل آن طبق مصوباتی که از طرف وزارت کشور ابلاغ‌شده، جرم تلقی می‌شود.

به گزارش «پسماند ایران» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به اهمیت و لزوم جمع‌آوری پسماند و زباله‌ها اظهار داشت: همه فرآیند مدیریت پسماند بر عهده شهرداری و سازمان مدیریت پسماند است و به‌نوعی ذخیره‌سازی، خریدوفروش و حمل‌ونقل آن در مجموعه شهری فارغ از دستورالعمل‌هایی که تعریف و مصوباتی که از طرف وزارت کشور ابلاغ‌شده طبق قانون جرم تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه این مسئله به اطلاع شهروندان و افرادی که در این صنف فعالیت داشته می‌رسد، ابراز کرد: این امر نیز به آموزش و فرهنگ‌سازی دارد که دراین‌باره قدم‌هایی برداشته‌شده و اخطارهای لازم ارائه می‌شود و در جریان مشکلات بهداشتی و زیست‌محیطی این اقدامات قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: با توجه به اینکه این موضوع قانون جدیدی به شمار می‌رود و به‌نوعی شهروندان احساس می‌کنند این پسماندهای خشک به دلیل ارزش اقتصادی که پیداکرده اختیار آن را نیز دارند تا به هر نحوی آن را مدیریت کرده و آن را بفروشند که این امر تا حدی کار ما را در مدیریت پسماند دشوار می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه شهروندان بر اساس قانون دارای تکالیفی بوده و ما بر این باوریم که قبل از هر چیز باید زمینه ارتقای آگاهی خانواده‌ها را فراهم کنیم تا قوانین ضابطه‌مند اجرایی شود، تصریح کرد: اگر همه شهروندان قانون را محور قرار دهند مشکلات کمتر می‌شود.

برای مشاهده کامل خبر” کلیک نمایید”

اخبارمحیط زیست شهری در #پسماندایران

حمایت از سرمایه‌گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی #مالیات_معاف

حمایت از سرمایه‌گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی #مالیات_معاف

حمایت از سرمایه‌گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی/ فعالیت‌های مدیریت پسماند از #مالیات_معاف شدند

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 ساعت 18:05

سخنگوی وزارت کشور گفت: به منظور کمک به اجرای دقیق فرآیند اصولی مدیریت پسماند، مالیات مستقیم کلیه فعالیت‌های مرتبط با مدیریت اجرایی پسماند شامل تفکیک از مبدا، جمع‌آوری، پردازش، بازیافت، تولید انرژی و دفع، با نرخ صفر محاسبه می‌شود.

به گزارش #پسماند_ایران به سید سلمان سامانی با قدردانی از تلاش و حمایت مجلس در به تصویب رساندن لایحه وزارت کشور و دولت در کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی اظهار کرد: این لایحه پس از سیر مراحل قانونی روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه توسط ریاست محترم جمهور به وزارتخانه‌های کشور و نیرو، سازمان برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست در ۶ ماده ابلاغ شد که می‌تواند کمک بزرگی در کاهش مخاطرات طبیعی ناشی از تولید پسماند در کشور داشته باشد.

وی در ادامه با تشویق فعالان محیط زیست و بخش‌های غیردولتی در مشارکت و فعالیت بیشتر در عرصه تبدیل پسماند به انرژی افزود: در قانون جدید مشوق‌های بسیار خوبی برای حضور پررنگ‌تر علاقه مندان و فعالان بخش غیردولتی برای ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند عادی به انرژی پیش بینی شده است.

معاون هماهنگی وزارت کشور تصریح کرد: سرمایه گذاری در ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی معاف از پرداخت مالیات است.

سامانی یادآور شد: همچنین به منظور کمک به اجرای دقیق فرآیند اصولی مدیریت پسماند، مالیات مستقیم کلیه فعالیت‌های مرتبط با مدیریت اجرایی پسماند شامل تفکیک از مبدا، جمع‌آوری، پردازش، بازیافت، تولید انرژی و دفع، با نرخ صفر محاسبه می‌شود.

برای مشاهده کامل خبر” کلیک نمایید”

اخبارمحیط زیست شهری در #پسماندایران

توصیه های مهم در پیشگیری از کرونا ویروس

توصیه های مهم در پیشگیری از کرونا ویروس

جدیدترین توصیه WHO(سازمان بهداشت جهانی)برای پیشگیری از کرونا:

۱- ویروس کرونا از پوست سالم رد نمی شود و تا ده دقیقه روی پوست زنده است پس اگر دستکش ندارید نگران نباشید فقط نباید دست های خود را به بینی و دهان خود بزنید.

۲- ویروس کرونا در سطوح پارچه ای تا ۶-۱۲ ساعت
و فلزی ۱۲- ۲۰ساعت
و در سطح استیل تا ۲۰ روز! زنده است.

۳- این ویروس تا ۶۰- درجه سانتیگراد زنده ولی در دمای ۳۰ درجه سانتیگراد به بالا میمیرد
پس بهتر است شستشوها و نظافت ها را با آب گرم انجام داد.

۴- کرونا ویروس با آب گرم و مواد شوینده خانگی از بین میرود

۵- لباس ها را زیر نور مستقیم خورشید یا روی شوفاژ ها خشک کنید.

۶- با آب گرم حمام کنید.

۷- بهیچوجه آب سرد و غذای سرد نخورید، آب گرم (چای گرم ، قهوه گرم ، و دمنوشهای گرم) بنوشید.

۸- کلونی ( محل تجمع) اصلی این ویروس در بینی است پس مرتب بینیتان را با آب گرم شستشو دهید.

۹- اگر به نوشیدنی گرم دسترسی ندارید آدامس بجوید تا گلویتان مرتب با آب دهانتان مرطوب و شستشو شود.

۱۰-محل زندگی و کارتان تهویه مناسب داشته باشد.

۱۱- مهم در طول روز چندین مرتبه بمدت ۱۰-۱۵ ثانیه نفستان را نگهدارید و سپس بازدم انجام دهید، اگر سرفه پیدا کردید و یا تنگی نفس حتما به مراکز درمانی مراجعه کنید.
نگذارید به مشکل تنفسی دچار شوید و سپس به دکتر مراجعه کنید چون شاید دیر باشد.

۱۲- اگر به بیرون از خانه میروید( کارمند، کارگر، مغازه دار و…)هستید، اولا : فاصله ۱/۵متری از دیگران را مراعات کنید و دوم: مهم بعلت اینکه این ویروس سنگین است (حدود۴۰۰-۵۰۰ نانومتر ) و به زمین می افتد پس کفش هایتان منبع مهم آلودگی است بهیچ وجه آنرا داخل خانه نیاورید .

۱۳- موقع عطسه کردن تا جائیکه امکان دارد از دیگران فاصله بگیرید و محکم با هر چیزی که در دسترس شما هست جلوی دهان و بینی خود را بگیرید و برای چند ثانیه ول نکنید تا تمام ترشحات جذب شود و پراکنده نشود.

۱۴- بعلت درشت بودن این ویروس هر ماسکی می تواند در محیط آلوده محفوظ کننده باشد( پارچه ای ، ویبریلی، با دستمال کاغذی و… )بشرطی که خشک باشد یعنی باید ماسک ها را مرتبا عوض کرد .

۱۵- لزومی ندارد همه ی لباسهایی که میپوشیم را بشوریم بلکه روی شوفاژ یا نور مستقیم خورشید آنرا پاک می کند.

۱۶- پس از شستشوی دستها وقتی به جای آلوده نمیرویم دستهایمان را با کرم یا وازلین مرطوب کنیم تا به مرور زمان به اگزما دچار نشویم.
نقل از مهندس درویش

دستورالعمل دفع پسماند حاصل از درمان کرونا ویروس

دستورالعمل دفع پسماند حاصل از درمان کرونا ویروس

کارکنانی که مسئول دفع پسماند حاصل از درمان کرونا ویروس هستند باید دارای تجهیزات کامل حفاظتی بوده و این پسماند باید به روش زباله سوزی یا روش شیمیایی امحا گردد. برای اطمینان به دستورالعمل زیر مراجعه شود

regulated as a hazardous material under the U.S. Department of Transportation (DOT) Hazardous Materials Regulations (HMR; 49 CFR, Parts 171-180)

خانه/ایده های استارتاپی/با برترین استارت آپ های حوزه مدیریت پسماند آشنا شوید ایده های استارتاپی با برترین استارت آپ های حوزه مدیریت پسماند آشنا شوید

خانه/ایده های استارتاپی/با برترین استارت آپ های حوزه مدیریت پسماند آشنا شوید ایده های استارتاپی با برترین استارت آپ های حوزه مدیریت پسماند آشنا شوید

در ابتدا اگر بخواهیم واژه پسماند را به راحت ترین شیوه ممکن معنی کنیم میتوان آن را مواد جامد ناشی از فعالیت موجودات زنده که به صورت ناخواسته و يا غير قابل استفاده دور ريخته می شود دانست ؛ در این مقاله به دنبال آنیم تا برترین استارت آپ های دنیا در زمینه مدیریت پسماند را به شما معرفی نماییم. مدیریت پسماند را می توان مجموعه مقررات منسجم و سیستماتیک در خصوص تولید، ذخیره، جمع آوری، حمل و نقل، پردازش و دفع پسماند که منطبق بر اصول زیست محیطی و بهداشت عمومی است دانست.

 

استارتاپ های آرایشی و بهداشتی

نام شرکت نام شرکت : Rubicon Global گروه مخاطب  گروه مخاطب: تولیدکنندگان عمده زباله، شرکت ها و کامیون های جمع آوری پسماند 
حوزه فعالیتحوزه فعالیت: مدیریت تولید پسماند و فرآیند جمع آوری آن مدل درآمد  مدل درآمد: دریافت حق اشتراک و فروش مجدد پسماند
 محصول یا خدمت حوزه مدیریت پسماند  محصول یا خدمت: پلتفرم آنلاین اتصال تولیدکنندگان پسماند به شرکت‌های جمع آوری کننده  موقعیت جغرافیایی  موقعیت جغرافیایی: ایالات متحده آمریکا 
کل سرمایه تامین شده  کل سرمایه تامین شده: 261 میلیون دلار  سال تاسیس  سال تاسیس: 2008
 آخرین نوع تامین سرمایه  آخرین نوع تامین سرمایه: venture  فناوری های کلیدی  فناوری‌های کلیدی: پلتفرم نرم‌افزاری/اپلیکیشن/ آنلاین

این شرکت یک پلتفرم نرم افزاری برای ارتباط میان تولیدکنندگان پسماندهای حجیم و ویژه و شرکت‌های جمع آوری پسماند و رانندگان کامیون‌ها ارائه کرده است. از طریق این نرم افزار مشتریانی که نیاز به جمع آوری پسماندهای خود در خارج از برنامه‌های معمول جمع‌آوری پسماند شهری دارند، می‌توانند به صورت آنلاین ثبت سفارش کرده، هزینه جمع‌آوری را پرداخت نمایند و گزارش‌های مربوط به عملکرد خود را مشاهده نمایند. این شرکت دارای یک شبکه از کامیون‌های جمع‌آوری زباله است و به مشتریان خود این امکان را می‌دهد از طریق اپلیکیشن، درخواست جمع‌آوری زباله بدهند و یا برای آن برنامه تنظیم کنند. علاوه بر دریافت هزینه‌های دوره‌ای از مشتریان که بر مبنای میزان و تعداد دفعات جمع آوری پسماند هر مشتری تعیین می‌گردد، با فروش مواد قابل بازیافت نیز کسب درآمد می‌کند. تولیدکنندگان پسماندهای حجیم یا ویژه‌ی صنعتی و خانگی و شرکت‌ها و سازمان‌هایی که تولید پسماند بالایی دارند اما خارج از محدوده سرویس‌دهی شهرداری‌ها هستند از جمله مخاطبان این پلتفرم هستند.

 نام شرکت  نام شرکت : WastePlace
گروه مخاطب   گروه مخاطب: تولیدکنندگان عمده زباله، شرکت‌ها و کامیون‌های جمع آوری پسماند
 حوزه فعالیت حوزه فعالیت: مدیریت تولید پسماند و فرآیند جمع‌آوری آن مدل درآمد   مدل درآمد: واسطه‌گری
 محصول یا خدمت حوزه مدیریت پسماند   محصول یا خدمت: پلتفرم ارتباطی بین تولید کنندگان پسماند و شرکت‌های جمع آوری پسماند  موقعیت جغرافیایی   موقعیت جغرافیایی: ایالات متحده آمریکا
 کل سرمایه تامین شده   کل سرمایه تامین شده:   سال تاسیس   سال تاسیس: 2017
 آخرین نوع تامین سرمایه   آخرین نوع تامین سرمایه: Series E  فناوری های کلیدی   فناوری‌های کلیدی: پلتفرم نرم‌افزاری/اپلیکیشن/ آنلاین

این شرکت بازاری آنلاین برای ارتباط میان تولیدکنندگان پسماند و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات جمع آوری و دفع پسماند مانند اجاره کامیون ایجاد کرده است. در این بازار آنلاین از یک سو خدماتی از قبیل اجاره کامیون برای دفع پسماندهای خطرناک به افراد ارائه می‌شود و از سوی دیگر خدمات بازاریابی و ارتباط با مشتریان در اختیار شرکت‌های اجاره دهنده کامیون حمل پسماند قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر، این شرکت یک واسطه برای اتصال افراد و شرکت های تولید کننده پسماند به رانندگان کامیون‌های جمع آوری پسماند است. مشتریان می‌توانند پروفایل هر یک از شرکت‌ها و یا کامیون‌های جمع‌آوری پسماند را مشاهده، مبلغ پیشنهادی هر یک را مقایسه و امتیاز کسب شده آن‌ها تاکنون و نظرات سایر کاربران را بررسی نمایند و در نهایت بهترین پیشنهاد برای جمع‌آوری پسماند خود را انتخاب کنند.

 نام شرکت  نام شرکت : Recycling Technologies
گروه مخاطب   گروه مخاطب: مراکز بازیافت پسماند پلاستیکی
 حوزه فعالیت حوزه فعالیت: بازیافت و فروش مجدد پسماند مدل درآمد   مدل درآمد: فروش اقلام حاصل از تجزیه پسماند
 محصول یا خدمت حوزه مدیریت پسماند   محصول یا خدمت: سیستم بازیافت پلاستیک و تبدیل مجدد آن به نفت  موقعیت جغرافیایی   موقعیت جغرافیایی: انگلستان
 کل سرمایه تامین شده   کل سرمایه تامین شده: 9.4 میلیون دلار  سال تاسیس   سال تاسیس: 2011
 آخرین نوع تامین سرمایه   آخرین نوع تامین سرمایه: Crowdfunding  فناوری های کلیدی   فناوری‌های کلیدی: فناوری بایو و فرآیندهای شیمیایی
 

با انواع مدل های کرادفاندینگ آشنا شوید

شرکت Recycling Technologies توانسته است راهکاری نوین برای بازیافت پلاستیک و تبدیل مجدد آن به پلاستیک خالص، موم و حتی به نفت ارائه کند. محصولات ارائه شده توسط این شرکت یک سیستم بازیافت پسماند پلاستیکی است که سیستمی ماژولار و با قابلیت افزایش مقیاس بوده که اقلام پلاستیکی که به انتهای چرخه عمر خود رسیده اند را طی فرآیندهای شیمیایی متعدد مجدد به نفت (که این شرکت به آن Plaxx می‌گوید) تبدیل می‌کند. با پالایش این ماده می‌توان مواد مختلفی مانند نفت، موم، روغن و … را به دست آورد. مخاطب اصلی این شرکت مراکز بازیافت پسماندهای پلاستیکی هستند که با تهیه این دستگاه می‌توانند مزایای رقابتی متعددی مانند امکان فروش نفت حاصل شده را به دست بیاورند.

 نام شرکت  نام شرکت : Copia
گروه مخاطب   گروه مخاطب: تولیدکنندگان عمده پسماندهای غذایی
 حوزه فعالیت حوزه فعالیت: بازیافت و فروش مجدد پسماند مدل درآمد   مدل درآمد: دریافت حق اشتراک
 محصول یا خدمت حوزه مدیریت پسماند   محصول یا خدمت: پلتفرم آنلاین ثبت سفارش جمع‌آوری و اهدای موادغذایی مازاد  موقعیت جغرافیایی   موقعیت جغرافیایی: ایالات متحده آمریکا
 کل سرمایه تامین شده   کل سرمایه تامین شده: 140 هزار دلار  سال تاسیس   سال تاسیس: 2015
 آخرین نوع تامین سرمایه   آخرین نوع تامین سرمایه: Seed  فناوری های کلیدی   فناوری‌های کلیدی: داده کاوی و تحلیل داده/ پلتفرم نرم افزاری/ اپلیکیشن/ آنلاین

این شرکت از طریق یک پلتفرم آنلاین، برای تولیدکنندگان عمده (کارخانجات، رستوران‌ها و توزیع‌کنندگان) این امکان را بوجود می‌آورد تا جهت جمع آوری مازاد موادغذایی خود اعلام آمادگی نمایند. این شرکت محصولات را جمع آوری کرده و به موسسات خیریه و افراد نیازمند خواهد داد. راهبرد این شرکت، دریافت هزینه بر اساس حجم مواد غذایی منتقل شده توسط کامیون‌های شرکت است و مشتریان خود را تولیدکنندگان عمده پسماندهای غذایی مانند فروشگاه‌ها و توزیع‌کنندگان عمده تعریف کرده است تا از نظر اقتصادی برای هر دو طرف به صرفه باشد. اهداکنندگان مواد غذایی از امتیازاتی همچون معافیت مالیاتی بهره مند می‌شوند.

 نام شرکت  نام شرکت : Zero Waste App
گروه مخاطب   گروه مخاطب: کسب وکارها و افراد دوستدار محیط زیست
 حوزه فعالیت حوزه فعالیت: آموزش و فرهنگ سازی مدل درآمد   مدل درآمد: جذب سرمایه و دریافت حق اشتراک
 محصول یا خدمت حوزه مدیریت پسماند   محصول یا خدمت: اپلیکیشن شناسایی فروشگاه‌ها و کسب وکارهای سازگار با محیط زیست  موقعیت جغرافیایی   موقعیت جغرافیایی: ایالات متحده آمریکا
 کل سرمایه تامین شده   کل سرمایه تامین شده:   سال تاسیس   سال تاسیس: 2017
 آخرین نوع تامین سرمایه   آخرین نوع تامین سرمایه:   فناوری های کلیدی   فناوری‌های کلیدی: پلتفرم نرم افزاری/ اپلیکیشن/ آنلاین

این اپلیکیشن به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا فروشگاه‌های سازگار با محیط زیست که در نزدیکی آن‌ها هستند را شناسایی کنند. از جمله کسب وکارها و فروشگاه‌هایی که در این اپلیکیشن به افراد معرفی می‌شود می‌توان به فروشگاه‌هایی که محصولات را به صورت فله‌ای و یا بدون بسته‌بندی ارائه می‌دهند، کافه‌ها و رستوران‌هایی که از منظر تولید پسماند سازگار با محیط زیست هستند و فعالیت‌ها و گروه‌های متشکل از افراد با دغدغه مشترک در خصوص محیط زیست و پسماند، اشاره کرد. این اپلیکیشن مبتنی بر نقشه و موقعیت جغرافیایی است و برای هریک از فروشگاه‌ها توضیح و اطلاعات گوناگونی مانند زمان فعالیت، نظرات سایر کاربران و … را ارائه می‌دهد.

در خرید مبل های خود دقت کنید

در خرید مبل های خود دقت کنید

حتما مراقب مبلمان های که می خرید باشید تا خدای ناکرده بیماری های مهلکی مثل ایدز نگیرید!

شاید باورتان نشود و بگویید دروغ است، اما یک کارگاه تولیدی مبلمان با لباس های آلوده به خون بیماران در بیمارستانها، با سرنگهای آلوده، سرنگهای انسولین، و با پارچه ها و هر چیز آلوده ای که قابلیت خُرد شدن داشته باشد، مبلمان تهیه می کرد و به مردم بیخبر می فروخت! پسماندهای بیمارستانی که باید در مکان های خاص آتش زده شوند اینگونه سر از خانه های ملت در می آورند! مراقب باشید!