نمایشگاه هفته پژوهش 14 دی 98

نمایشگاه هفته پژوهش 14 دی 98

به گزارش روابط عمومی دانشگاه . صبح امروز دکتر محمد نوری سپهر معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در نشستی که با حضور دکتر ملک زاده و صاحبان صنایع برگزار گردید ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهید بزرگوار  سردار قاسم سلیمانی  به پتانسیل های استان در حوزه ی پژوهش و فناوریاشاره کرد و  اظهار داشت : با وجود ظرفیت های بالای استان در طرح های تحقیقاتی و پژوهشی نیاز به حمایت بیشتر و تقویت چارت تشکیلاتی دانشگاه در معاونت تحقیقات و فناوری وجود دارد. 
وی با اشاره به اینکه دانشگاه البرز توانسته است از میان دانشگاه های هم تراز  ، خود را به رتبه نخست برساند تصریح کرد : دانشگاه از نظر تعداد مقالات و همچنین پژوهش های فناورانه و استناد به مقالات تا سال ۲۰۱۸ رشد چشم گیری داشته است. 
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با بیان اینکه همکاری های بین المللی در راستای چاپ مقالات با بسیاری از کشورها در حال انجام است خاطر نشان کرد : دانشکده پزشکی با ۷۵ درصد تولید علم و مقاله بیشترین آمار را در استان در  حوزه ی علوم پزشکی به خود اختصاص داده است. 

نمایشگاه هفته پژوهش 16 آذر 98

نمایشگاه هفته پژوهش 16 آذر 98

برپایی غرفه سبز بین صنعت در نمایشگاه فناوری دانشگاه علوم پزشكی البرز

به گزارش روابط عمومی دانشگاه –صبح امروز  نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فناوری استان با حضور استاندار و مسئولین دانشگاه ی و استانی در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج افتتاح شد.

 دکترمحمد  نوری سپهر معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در حاشیه این نمایشگاه عنوان کرد:  یکی از برنامه های هفته پژوهش که در کل کشور به صورت هماهنگ برگزار میشود برپایی نمایشگاه های دستاورد های پژوهشی در مرکز استان ها می باشد که دانشگاه علوم پزشکی البرز چند سالی است در این نمایشگاه ها  حضور فعال داشته و خوشبختانه امسال نسبت به سال های گذشته  غرفه  دانشگاه با تعداد بیشتر و ارائه دستاورد های بیشتری بر پا شده است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه خاطر نشان کرد : غرفه های پژوهشی  حاصل فعالیت های اساتید ، اعضای هیات علمی، دانشجویان و هسته های شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه می باشد که به عنوان هسته های فن آور شناخته می شوند و مراحل تولید محصول را سپری می کنند و امسال حدود 8 مورد از این شرکت ها در غرفه ها حضور دارند و محصولات خود را عرضه می کنند.

در ادامه دکتر  نوری سپهر افزود: دستاورد های پژوهشی که در غرفه ی دانشگاه ارائه می شود در زمینه دارویی، تجهیزات پزشکی ، محصولات غذایی و آرایشی بهداشتی می باشد .

وی با بیان اینکه این نمایشگاه از شانزدهم تا نوزدهم آذر ماه از ساعت 9 تا 17 دایر میباشد از اساتید ، دانشجویان و پژوهشگران  دانشگاه دعوت کرد تا از این نمایشگاه بازدید داشته باشند  چرا که  شرکت در این گونه نمایشگاه ها به دلیل حضور بسیاری از دانشگاه ها،شرکت های دانش بنیان و صنایع جهت نمایش دستاورد ها،  برای اساتید و دانشجویان بسیار مفید خواهد بود.