حمایت از سرمایه‌گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی #مالیات_معاف

حمایت از سرمایه‌گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی #مالیات_معاف

حمایت از سرمایه‌گذاران غیردولتی برای تبدیل پسماند به انرژی/ فعالیت‌های مدیریت پسماند از #مالیات_معاف شدند

پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399 ساعت 18:05

سخنگوی وزارت کشور گفت: به منظور کمک به اجرای دقیق فرآیند اصولی مدیریت پسماند، مالیات مستقیم کلیه فعالیت‌های مرتبط با مدیریت اجرایی پسماند شامل تفکیک از مبدا، جمع‌آوری، پردازش، بازیافت، تولید انرژی و دفع، با نرخ صفر محاسبه می‌شود.

به گزارش #پسماند_ایران به سید سلمان سامانی با قدردانی از تلاش و حمایت مجلس در به تصویب رساندن لایحه وزارت کشور و دولت در کمک به ساماندهی پسماندهای عادی با مشارکت بخش غیردولتی اظهار کرد: این لایحه پس از سیر مراحل قانونی روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه توسط ریاست محترم جمهور به وزارتخانه‌های کشور و نیرو، سازمان برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست در ۶ ماده ابلاغ شد که می‌تواند کمک بزرگی در کاهش مخاطرات طبیعی ناشی از تولید پسماند در کشور داشته باشد.

وی در ادامه با تشویق فعالان محیط زیست و بخش‌های غیردولتی در مشارکت و فعالیت بیشتر در عرصه تبدیل پسماند به انرژی افزود: در قانون جدید مشوق‌های بسیار خوبی برای حضور پررنگ‌تر علاقه مندان و فعالان بخش غیردولتی برای ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند عادی به انرژی پیش بینی شده است.

معاون هماهنگی وزارت کشور تصریح کرد: سرمایه گذاری در ایجاد و بهره برداری از تأسیسات تبدیل پسماند به انرژی معاف از پرداخت مالیات است.

سامانی یادآور شد: همچنین به منظور کمک به اجرای دقیق فرآیند اصولی مدیریت پسماند، مالیات مستقیم کلیه فعالیت‌های مرتبط با مدیریت اجرایی پسماند شامل تفکیک از مبدا، جمع‌آوری، پردازش، بازیافت، تولید انرژی و دفع، با نرخ صفر محاسبه می‌شود.

برای مشاهده کامل خبر” کلیک نمایید”

اخبارمحیط زیست شهری در #پسماندایران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *